Gry przeglądarkowe – graj za darmo!

Gry przeglądarkowe – graj za darmo!

Rozwój technologii i setki nowych tytułów na komputery oraz konsole nie wzruszają fanów gier przeglądarkowych. Ich największą zaletą jest łatwa dostępność – wystarczy uruchomić dowolną przeglądarkę i zacząć zabawę. Nie potrzebujesz dobrej karty graficznej ani ogromnej ilości miejsca na dysku twardym. Jakie gry przeglądarkowe znaleźć można w internecie?

Gry typu point and click

Ten rodzaj gier wymaga od gracza jedynie użycia myszki oraz dużej spostrzegawczości. Naszym zadaniem jest odnalezienie określonych przedmiotów, a następnie użycie ich w odpowiedni sposób. Jednym z wariantów gier point and click, popularnym wśród gier przeglądarkowych, są gry typu escape room. Gracz musi pomóc bohaterowi wydostać się z pokoju poprzez rozwiązywanie różnego rodzaju zagadek i odnajdywanie ukrytych przedmiotów. Rozgrywce towarzyszy zazwyczaj nieskomplikowana fabuła, wyjaśniająca jak postać znalazła się w potrzasku.

Gry platformowe

Najbardziej znanym przykładem gry platformowej jest kultowa seria Super Mario. Tego rodzaju tytuły zaliczane są do gier zręcznościowych, w których gracz porusza się po wielu mniej lub bardziej zróżnicowanych poziomach, unikając przy tym przeciwników. Szukając ciekawych gier przeglądarkowych natkniemy się na mnóstwo platformówek. Nic tak nie wciąga w rozgrywkę jak kolejny upadek w przepaść czy nieudany pojedynek z wrogiem!

MMO

Rozwinięciem tego tajemniczo brzmiącego tytułu jest Massive Multiplayer Online, czyli nic innego jak gry multiplayer przeznaczone dla nieograniczonej ilości użytkowników. Gry przeglądarkowe MMO to nie tylko rywalizacja ale także świetny sposób na nawiązywanie nowych znajomości w gamingowym świecie. Wcielając się w wirtualną postać mamy możliwość poznania osób z drugiego końca świata. Wśród tego typu tytułów znajdziemy gry strategicznegry akcji oraz RPG (ang. role playing game), czyli gry fabularne.

To tylko niektóre z wielu rodzajów gier przeglądarkowych. Mnogość ciekawych tytułów i gatunków sprawia, że każdy gracz znajdzie coś dla siebie, a jedyne czego potrzebuje to komputer i połączenie z internetem!

Artykuły naszych Czytelników