Opisz znane metody zwalczania spuszczela pospolitego

Opisz znane metody zwalczania spuszczela pospolitego

Spuszczel pospolity jest to chrząszcz z rodziny kózkowatych, niebywale jeden z najniebezpieczniejszych pasożytów drewna. Z pewnością wiele osób zastanawia się jak można sobie z nim poradzić i jak go zwalczyć?

Metody zwalczania spuszczela pospolitego

Otóż, ze względu na to, iż ten pasożyt charakteryzuje się bardzo intensywnym żerowaniem, a także tym, że ciężko jest stwierdzić jego występowanie możemy mieć problem, aby się go pozbyć. Ze względu na to, że spuszczel pospolity bardzo skutecznie niszczy drewno szukamy sposobu, aby go jak najszybciej wytępić. Istnieje kilka skutecznych metod, które pomogą nam w walce ze szkodnikiem, który nazywa się spuszczel.

Pierwszą z takich metod, która pomoże nam wyrzucić nieproszonego gościa jest fumigacja polegająca na doszczelnieniu całego obiektu wprowadzając za pomocą pary, gazy, czy dymu fumigantów, które docierają w miejsca, gdzie żeruje spuszczel pospolity. Po kilku dniach po wykonanym zabiegu należy dokładnie odwietrzyć cały obiekt, w którym prowadzone były działania.

Kolejną metodą, która może w skuteczny sposób pozbyć się niechcianych lokatorów jest żelowanie drewna za pomocą specjalnych środków do zwalczania szkodników. Następnym sposobem jest iniekcja ciśnieniowa polegająca na nawierceniu drewna i wpuszczeniu do środka odpowiednich preparatów zwalczających spuszczela pospolitego. Istnieje jeszcze jedna ze skuteczniejszych metod, a mianowicie wygrzewanie drewna mikrofalami, lecz jest to bardzo pracochłonne zajęcie, lecz czego się nie robi, aby pozbyć się niszczyciela drewna.

Artykuły naszych Czytelników