Notatnik z logo jako świetny upominek szkoleniowy

Notatnik z logo jako świetny upominek szkoleniowy

Od jakiegoś czasu prowadzę różnego rodzaju szkolenia i konferencję gdzie pojawia się wielu ludzi. Zacząłem się zastanawiać jaki fajny i przydatny gadżet może znaleźć się w pakiecie dla uczestników. Rzeczy takie jak długopis czy smycz wydają się naturalne ale mam pewne obawy, że to nie to. W końcu długopis po wypisaniu się wyląduje za pewne w koszu. To samo ze smyczą, poza noszeniem jej na szkoleniu razem z identyfikatorem do niczego się ona nie przyda. Może podchodzę do tego zbyt ambicjonalnie ale chciałbym aby pieniądze włożone w gadżety przełożyły się na budowanie świadomości o mojej marce. To chyba fair prawda? Zastawiałem się z jakim przedmiotem uczestnik szkolenia zżyje się na tyle, że zostanie u niego na dłużej?

Notatnik z logo to dobry pomysł?

Wpadłem na ofertę notatników z logo i zacząłem się zastanawiać czy to właśnie nie jest to. Jak dotąd moi kliencie w trakcie szkoleń dostawali teczkę i kilka kartek a4. Tyle w zasadzie wystarczyło na sporządzenie odpowiednich notatek. Czy papier w ogóle potrzebny do robienia zapisków w epoce komputerów i smartfonów?  Tak siebie zapytałem na głos, a następnie obejrzałem się na swoje biurko. Były tam setki różnych odręcznych notatek, kolorowych karteczek, notesów, a część nawet nabazgrałem na biurku bo widocznie zabrakło mi notatnika!

Może i czasy są nowe, ale ludzie wciąż jeszcze starzy i przywiązani do swoich nawyków. Notatnik, zwłaszcza ładnie wykonany będzie zawsze chętniej wybierany niż Windowsowy notatnik. Dodatkowo notatnik, który dostaną uczestnicy moich szkoleń zostanie wypełniony własnoręcznie wypisanymi notatkami, dostaje on wtedy wartość nabytą w postaci wiedzy. Dzięki temu wiem, że notatnik z logo nie wyląduje w koszu jak zużyty długopis.

Moje rady – na co uważać?

Zamówienie notatnika z logo od firmy, która się tym zajmuje to nic trudnego. Warto jednak zwrócić uwagę na parę rzeczy. Pierwsza to rozmiar, kiedyś zdarzyło mi się zamówić notatniki wielkości małej książeczki. Fajna rzecz żeby zrobić listę zakupów, ale na notatki ze szkolenia kompletny niewypał. Kolejna rzecz to jakość pliku z logo. Warto mieć plik wektorowy naszego logo.

Tutaj znajdziesz szereg pomysłów na gadżety z logo .

Artykuły naszych Czytelników